Pirmasis kūdikio mėnuo: ką svarbu žinoti? | Motorinė raida

Pirmasis kūdikio mėnuo plokščios galvos sindromas kūdikio stimuliacija naujagimio makšta kūdikio makšta pilvuko laikas kineziterapeutė Eglė Tamašauskienė pirmas judeys kūdikio motorinė raida raumenų asimetrija kūdik

Ką svarbu žinoti apie pirmąjį kūdikio mėnesį, kūdikio motorinę raidą ir ką gi veikti su mažyliu?

Ogi kalbinti, šypsotis ir myluoti! Pagrindinė mažylio veikla yra valgymas ir miegas. Kol kas dar sunku nuspėti naujagimio ritmą, jis dar nėra pastovus. Mažylis būdrauja dar taip pat labai neilgai, tik apie 10% viso laiko, o visą kitą laiką – miega. Štai ką svarbu žinoti apie pirmąjį kūdikio mėnesį:

Prevencija prieš „plokščios galvos sindromą"

Svarbu nuo pat pirmojo mėnesio stebėti kūdikio galvytę ir taikyti prevencija prieš plokščios galvos sindromą". Guldykite ant pilvelio, nešiokite ir maitinkite iš skirtingų pusių, keiskite miegojimo puses. Žinoma, venkite ir ribokite laiką, praleistą pagalbiniuose įrenginiuose.

Kūdikių stimuliacija

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad per didelė stimuliacija kūdikiui nėra gerai. Žinoma, tai svarbi kūdikio raidos dalis, bet nereikėtų persistengti. Tuomet mažylis gali būti neramus, irzlus, įsitempęs ir verksmingas. Jeigu pastebėjote, kad mažyliui visko per daug, nutraukite veiklą ar nueikite į ramią vietą nusiraminti. Kai kuriems mažyliams naujos vietos, žmonės ar veiklos gali kelti susierzinimą. Tokiu atveju stenkitės pabūti ramiai su vaikučiu.

Svarbiausia pirmąjį mėnesį kūdikiui suteikti PSICHOLOGIŠKAI SAUGIĄ APLINKĄ! Kuo daugiau nešiokite, myluokite, bučiuokite, dainuokite, kalbėkite, masažuokite.

Kūdikių mankšta

  • Laikas ant pilvo
  • Rankų ir kojų išlankstymas
  • Klubų atvedimas į šonus

Mažyliui labai svarbu, kad jo kaklas stiprėtų, tvirtėtų dilbių atrama ir galvos kontrolė, todėl ir yra toks svarbus laikas ant pilvo nuo pat pirmų dienų. Leiskite jam pasidairyti, padėkite ryškių žaisliukų, kortelių, atsigulkite priešais ir kalbinkite. Jeigu sunku išgulėti ir mažylis labai priešinasi, nešiokite paguldę ant savo dilbio pilvu į apačią, guldykite ant didelio gimnastikos kamuolio ir sau ant krūtinės.

Dažnai kūdikių tonusas fiziologiškai būna kiek didesnis (tai vadiname hipertonusu), tad galite kuo daugiau glostyti savo mažyli - sukurkite kaip ritualą prieš miegą.

Keiskite nešiojimo padėtis ir nepripraskite prie vienos padėties! Taip gali išsivystyti mažylio raumenų asimetrija. Taip pat patariama kuo horizontalesnė kūdikio kūno padėtis. Daugiau patarimų apie naujagimių motorinę raidą galite rasti Bambino spa sukurtame video seminare Kūdikių motorinė raida (0-4 mėn.)!

Džiaukitės ir būkite sveiki!

Kineziterapeutė Eglė ♥ @PirmasJudesys

 

Taip pat skaitykite:

Ką svarbu žinoti apie klubų displaziją?

O kada kreiptis į kineziterapeutą?

Ką svarbu žinoti apie klubų displaziją?

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias