Kengūravimas – pagalba ramesniam mažylių miegui | Miego pelytės

Kengūravimo nauda | Mylu.lt

Pirmą kartą apie kengūravimą išgirdau, kai gimė mano ankstukės dukrytės. Anksčiau gimusiems naujagimiams ši praktika taikoma labai plačiai, visgi be galo naudinga ji ir laiku gimusiems naujagimiams.

Šis mielas pavadinimas – kengūravimas – naudojamas tam, ką įprastai vadiname oda-oda kontaktu. Jis dažniau naudojamas tada, kai tokiam kontaktui skiriame ilgesnį laiko tarpą. Neretai akcentuojamas žindymo specialistų, šis kontakto su mažyliu būdas gali pagelbėti ir ramesniam miegeliui, mat efektyviai ramina jautrią mažųjų nervinę sistemą bei pripildo juos saugumo ir meilės pojūčiu.

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad nuogam mažyliui liečiantis prie mamos, tėčio, suaugusių brolių/seserų, globėjų ar senelių kūno, skatinami nuostabūs procesai.

Oksitocinas

Šis kontaktas skatina oksitocino, dar žinomo kaip meilės hormonas, išsiskyrimą. Jo daugėjant organizme mažyliai jaučiasi saugesniais, greičiau rimsta, mažiau verkia, o tuo pačiu atkeliauja ir mieguistumas.

Nuskausminamasis efektas

Bendras didėjantis saugumas, girdimas suaugusiojo širdies ritmas, kuris yra lėtesnis nei kūdikio, kūno teikiama šiluma bei ramybė gali netgi sumažinti kūdikio jaučiamą skausmą (Gray et al. 2000). Tai tiesiogiai siejama su didėjančiu oksitocino kiekiu bei mažėjančiu kortizolio (streso hormono) kiekiu organizme. Itin aktualu, jei neramina pilvelio skausmai, tuomet galime tapti didele šildančia ir skausmą mažinančia pagalve mažylio pilveliui.

Neišnešiotiems ir mažo svorio naujagimiams

Itin svarbus neišnešiotiems ar mažo svorio kūdikiams, kuriems toks kontaktas ne tik padeda nurimti, bet ir reguliuoti kūno temperatūrą. Tiriant neišnešiotų naujagimių termoreguliaciją, pastebėta, jog esant oda-oda kontakte, kūno temperatūra stabilizuojasi geriau, nei inkubatoriuose esantiems kūdikiams.

Neįtikėtiną išvadą pateikė tyrimas apie mažo svorio (mažiau nei 2 kg) kūdikių mirtingumą. Nuolatinė kengūravimo praktika sumažino tokių kūdikių mirties tikimybę 36 procentais (Boundy et al., 2016).

Žindymas ir svorio augimas

Mamai kengūruojant mažylį, gerėja pieno gamyba bei skatinamas mažylio noras žįsti. Rekiantis tyrimais, kengūravimas daro įtaką spartesniam kūdikių svorio augimui (Boundy et al. 2016).

Saugumo ir ryšio akseleratorius

Kengūravimas didina saugumo, prisirišimo ir ryšio pojūtį ne tik mažyliui, bet ir kontakte esantiems suaugusiems. Daugelyje tyrimų pastebėta, kad dažnas ir ilgas kengūravimas kuria daugiau pasitikėjimo ir stipresnį tarpusavio ryšį. Tokią praktiką taikančios mamos, tėčiai, globėjai geriau supranta ir atliepia mažylio poreikius ir ženklus (Johnson, 2013).

Žinodami šiuos kengūravimo privalumus, dalis kurių skamba beveik fantastiškai, vis dažnaiu rinkimes ne tiesiog laikyti mažylį rankose, o priglauskime jį prie savo nuogo kūno. Taip ne tik kursime artimesnį ryšį, teigiamą poveikį mažylio sveikatai, bet ir padėsime nusiraminti prieš miegą ir ramiau miegoti. 

Norite sužinoti apie daugiau švelnių būdų, padedančių kūdikiams miegoti? Jums gali padėti video seminaras ,,Pirmųjų mėnesių kūdikio miegas (0-4 mėn.)".

 

Taip pat skaitykite: 

Kūdikių miego regresai – ar žinojote, jog pirmaisiais metais jų yra daugiau nei vienas?

5 žingsniai į ramų kūdikių miegą

Viskas apie vystymą

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias