Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai: kaip numalšinti kovas ir užauginti draugus visam gyvenimui - Laura Markham

Pavadinčiau šią knygą vadovėliu su pačia geriausia šio žodžio prasme! 

Tai viena tų knygų, kuriai tinka riebalų dėmės, apvalūs kavos antspaudai ir kyšantys spalvoti lipdukai. Nes namuose, kuriuose gyvena 2+ vaikų (arba antrasis pakeliui), ši knyga keliaus įkandin tėvams, vis pasufleruodama, kaip reaguoti į vaikų tarpusavio santykių dilemas. 

Knygos skyriai trumpi, labai konkretūs, dažniausiai skirti vienai situacijai ar iššūkiui. Super patogu, nes prireikus atsakymo, jį lengva rasti. 

Labai patiko tai, kad nenukeliaujama vien į taisykles: jei A, darykite B, gausite rezultatą C. Juk visi žinome, kad tai tik knygose skamba gerai, o realiam gyvenime neveikia! 

Dr. Laura Markham ne tik paaiškina, kokios yra tikėtinos elgesio priežastys, kur mus nuvestų ,,tradiciniai” auklėjimo metodai, o taip pat nukelia mus į tolimą ateitį - kaip tam tikras požiūris šiandien sutvirtins ryšį tarp mūsų vaikų. 

Labai vertinu ir tai, kad autorė pateikia nuorodas į knygas ir kitus šaltinius, jei norime plačiau susipažinti su minimais metodais. Tas labai paranku ir sutaupo laiko googlinant! 

Atskirų pagyrų vertas skyrius apie antrojo kūdikio laukimą ir pasiruošimą. Mano nuomone, tai išsamiausias ir stipriausias pasiruošimo vadovas, kuriame apžvelgiama: 

  • pokyčiai, kuriuos verta padaryti iki atkeliaujant kūdikiui;
  • kaip kalbėtis su vyresnėliu apie broliuko/sesutės gimimą;
  • jausmai, kurie kyla vyresnėliui laukiant mažylio;
  • kaip supažindinti mažuosius;
  • kaip priimti vyresnėlio jausmus, kai jo gyvenimas verčiasi aukštyn kojom;
  • kaip suderinti kūdikio ir vyresnėlio poreikių tenkinimą. 

Kadangi knygos informacija apima amžių nuo gimimo (pasiruošimo), daugybė pateikiamų pavyzdžių yra orientuoti į ankstyvąjį ir priešmokyklinį amžių. Todėl skaityti šią knygą rekomenduočiau tada, kai tik sužinote, kad laukiatės antrojo. ;)

Vienintelis dalykas, kurio pasigedau (o galbūt tai tiesiog netilpo šios knygos apimtyje), tai atidesnio žvilgsnio į tėvų būsenas. Kodėl kai kurios situacijos mus itin trigerina, kitas galime priimti ramiau. Kaip mūsų pačių požiūriai ir patirtys veikia mūsų vaikų santykius. 

Taip pat pasiruošimo antrajam kūdikiui dalyje mamos būsenai dėmesio nelabai skiriama.  

@PagarbiTevyste rekomendacija: įsigykite knygą į savo lentyną ir perverskite kiek įmanoma dažniau 🤍

ĮSIGYTI KNYGĄ

GRĮŽTI Į KNYGAS

Krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias