Galime apsimesti, jog tai mums neaktualu, galime galvoti, jog mūsų vaikų tai nepalies, tačiau ką darysime, jei vieną dieną netikėti akis į akį susidursime su PATYČIOMIS? Dar viena tema, į kurią verta nerti daug anksčiau, nei realiai prisireiks. O gal būtent dėl tų žinių niekada ir nebeprisireiks? Tad kur gimsta patyčios?
Jurgita Smiltė Jasiulionė yra tas žmogus, kuris patyčias ir įvairius jų pasireiškimo būdus pažįsta itin detaliai.
Tiesa, pamiršau paklausti, ar ji pati asmeniškai buvo susidūrusi su patyčiomis, bet tikiu, kad tai ne paskutinis mūsų susitikimas, tad pritaikysiu tam kokią progą.
Su Jurgitos Smiltės pagalba, šis epizodas tapo nedidele atmintine tėvams su visa must know informacija apie tą niekšingą reiškinį, vadinamą patyčiomis:
- kas tai yra?
- kur gimsta patyčios?
- kaip mes ą (ne)sąmoningai skatiname ir toleruojame?
- ką daryti jei: tyčiojasi iš mano vaiko? Mano vaikas tyčiojasi? Mano vaikas mato ir dalyvauja stebėdamas?
- kas visgi gali padėti mažinti patyčias ir kodėl mažai tikėtina, jog jos apskritai neegzistuotu?
Epizode minima knyga: Gordon Neufeld (Neufeld Institute), Gabor Maté ,,Nepraraskime savo vaikų: kodėl ryšys su vaiku toks svarbus ir kokie pavojai jam gresia” (ang. Hold on your kids), leidykla – Žurnalas ,,Tapati”.
Šioje knygoje autoriai nurodo ne tik patyčių, bet ir kito tėvus neraminančio elgesio gilumines priežastis bei pateikia įžvalgas, kaip mes, tėvai, galime tai pakeisti, atkurdami nuoširdų ryšį su savo vaikais.
Kaip su vaikais kalbėtis apie patyčias? Pasiklausykite pokalbio su žinoma vaikų ir šeimos terapeute Jennifer Kolari „Patyčios, šaipymasis, erzinimai“.
Taip pat klausykite:
008: Kalba, pasiekianti vaikus. Pokalbis su Igoriu Vasiliausku
010: Nesmurtinė komunikacija. Kas tai? Pokalbis su Enrika Benevičiene
028: Ypatingas lietuviškos motinystės jausmas. Pokalbis su Egle Lukinaite-Vaičiurgiene
003: Vaikų santykis su maistu. Pokalbis su Indre Jarašiūniene (Sveikata ant šakutės)